browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Archiwum 2011/2012

6 edycja „Podziel się książką”…

podzielsie2012 - Kopia

W tym roku dzięki hojności naszych ofiarodawców udało nam się zebrać 137 książek i 53 czasopisma. Jak widać na zdjęciu – są to w większości pięknie wydane pozycje, czasami wręcz całe serie. Bardzo nas cieszy zapał uczniów, rodziców i nauczycieli oraz zrozumienie ducha akcji!

Dnia 14 lutego ukazał się pierwszy numer gazetki   Powstała ona dzięki uporowi i zaangażowaniu kilku uczennic klas 4-6. Gazetka będzie się ukazywać raz w miesiącu – głównie w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury Nr 1 – Walentynkowego…

Prezent pod choinkę…

        A oto kolejne książki, otrzymane od naszego sponsora. Dla każdego coś miłego… Baaaaardzo dziękujemy!

Tajemnicza przesyłka…

Jakiś czas temu do naszej biblioteki nadeszła tajemnicza przesyłka. Jej grubość wskazywała na to, że w środku może być książka, ale nazwisko nadawcy i podwarszawski adres nic nam nie mówiły…

Wkrótce wszystko się wyjaśniło. W kopercie była nasza książka. Do niej dołączono kartkę o następującej treści:

Witam!

 Książkę znalazłem

w samolocie Wizz Air.

Przeczytały moje córki

i odsyłam, Pozdrawiam.

                                            pilot

Zaskoczenie było ogromne. Wiedzieliśmy, że nasza książka zaginęła w podróży i bardzo nas to zmartwiło. Zwłaszcza, że był to pierwszy tom większej całości i jedyny nasz egzemplarz tego tytułu. Miła była świadomość, że komuś chciało się odszukać (w Internecie?) adres „Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku” – bo tyle danych zawiera pieczątka – zapakować książkę, pójść na pocztę i wysłać ją priorytetem… (że o kosztach nie wspomnę). Chyba nie trzeba dodawać, że najbardziej ucieszyła się uczennica, która była sprawczynią całego zamieszania. Osobiście wystosowała do pilota  gorące podziękowania.

I jak tu nie wierzyć w ludzką dobroć i bezinteresowność!?

Następne dary…

Dzięki naszym ulubionym sponsorom mamy kolejną partię nowych książek. Będą nam dobrze służyć!

Spotkanie…

Chętnych do pomagania paniom bibliotekarkom zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w CZYTELNI  w poniedziałek 19 września 2011 roku o godzinie 11.30 (na dużej przerwie). Zanim uczniowie będą mogli samodzielnie wejść pomiędzy regały, zostaną odpowiednio przeszkoleni. Ustalimy zasady współpracy i zaplanujemy dyżury. Serdecznie zapraszamy piąto- i szóstoklasistów!


Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.