Nowe godziny pracy

Uwaga!
Informujemy, że od 28 października  biblioteka będzie czynna następująco:

Kategorie: Ogłoszenia | Tagi: , | Comments Off on Nowe godziny pracy

Nowe godziny pracy

Informujemy, że w najbliższym czasie biblioteka będzie czynna następująco:

Kategorie: Ogłoszenia | Tagi: , | Comments Off on Nowe godziny pracy

„MOJA KSIĄŻKA” 2019 – wyniki

Świdnik, dnia 31 maja 2019r.

 

Protokół z obrad Jury

VIII KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO

„MOJA KSIĄŻKA”

         Na konkurs wpłynęło 112 prac z 7 szkół:

Szkoła Podstawowa w Jackowie                         –   3 prace (klasy 1-3), 1 praca (klasy 4-7)

Szkoła Podstawowa w Kalinówce                        –   2 prace (klasy 1-3)

Zespół Placówek Oświatowych w Trawnikach     – 13 prac (klasy 1-3), 1 praca (klasy 4-7)

Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku                 –   7 prac (klasy 1-3), 11 prac (klasy 4-7)

Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku                 – 10 prac (klasy 1-3), 33 prace (klasy 4-7)

Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdniku                 –   6 prac (klasy 4-7)

Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku                 – 24 prace (klasy 1-3), 1 praca (klasy 4-7).

W dniach 8 – 31 maja komisja konkursowa zapoznała się ze wszystkimi pracami. Poziom wielu z nich był bardzo wysoki. Po długich i burzliwych obradach Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KLASY I-III

PRACE  ZESPOŁOWE:

I miejsce – Klasa 2B  – SP nr 7 w Świdniku – „ANZCĘROWEL AKZCEŻĄISK 😉 😉 Leworęczna Książeczka J”, op. p. Ewa Nawrocka.

I miejsce – Klasa 1A  – SP nr 3 w Świdniku – „Niezwykła historia pewnego pomponika”, op. p. Justyna Legocka.

PRACE  Literacko-Plastyczne:

I miejsce – Paulina Biała  (2) – SP w Jackowie – „Przygody Hani”, op. p.  Anna Tarkowska.

II miejsce – Barbara Tarka, Tomasz Świć  (2C) – SP nr 3 w Świdniku – „Prawdziwi przyjaciele”, op. p. Joanna Woroch.

III miejsce – Izabela Dadej, Hanna Adamczuk (1B) – SP nr 5 w Świdniku – „Świat jednorożców”, op. p. Marzena Sekutowska.

Wyróżnienie  –  Milena Rudzka, Magdalena Czerwińska (1B) – SP nr 5 w Świdniku – „Super pieski”, op. p. Marzena Sekutowska.

Wyróżnienie  –  Igor Lalka (1B) – SP nr 5 w Świdniku – „Mój pies Łatek”, op. p. Marzena Sekutowska.

PRACE  Plastyczne:

I miejsce – Gabriela Misiurek (2B) – SP nr 7 w Świdniku – „Wiosna u Andersena”, op. p. Ewa Nawrocka.

I miejsce – Julia Wyrzykowska (1D) – SP nr 3 w Świdniku – „Księżniczka Julia i książę Michał”, op. p. Małgorzata Dołęga.

II miejsce – Pola Grelewska (1B) – SP nr 5 w Świdniku – „Przygoda Esme”, op. p. Marzena Sekutowska.

Wyróżnienie – Agata Misztal (1B) – SP nr 3 w Świdniku – „Album cyferkowy”, op. p. Emilia Tokarska.

Wyróżnienie  – Patryk Woźnica (1B) – SP nr 5 w Świdniku – „Przygody Dropsika”, op. p. Marzena Sekutowska.

PRACE  Literackie:

Wyróżnienie – Damian Grądkowski (2A) – SP w Kalinówce – „Moje historie”, op. p. Jolanta Jabłońska.

Wyróżnienie  – Kinga Mucha (2A) – SP w Kalinówce – „Drago”, op. p. Jolanta Jabłońska.

KLASY IV-V

PRACE Literacko-Plastyczne:

I miejsce – Szymon Wójcik (4A) – SP nr 5 w Świdniku – „Baśń o płaczącej topoli”, op. p. Iwona Rubaj.

II miejsce  – Aleksandra Ozon, Kamila Kasprzak (4A) – SP nr 7 w Świdniku – „Gdzie są nasi rodzice”, op. p. Karolina Suszek.

III miejsce  – Martyna Iwanek (4A) – SP nr 7 w Świdniku – „Magiczna przygoda Mustanga”, op. p. Karolina Suszek.

Wyróżnienie – Paulina Ziemba (4F) – SP nr 5 w Świdniku – „YUKO”, op. p. Małgorzata Jańczuk.

PRACE  Literackie:

I miejsce  – Zuzanna Tusińska (4B) – SP nr 7 w Świdniku – „Pamiętnik czarnych okularków”, op. p. Karolina Suszek.

II miejsce  – Urszula Łopucka (5F) – SP nr 5 w Świdniku – „Diana na tropie Ateny Zadumanej”, op. p. Małgorzata Jańczuk.

III miejsce  – Sara Piekarska (4B) – SP nr 7 w Świdniku – „Magiczna wrona”, op. p. Karolina Suszek.

Wyróżnienie – Sandra Olejnik (4F) – SP nr 5 w Świdniku – „Chanel – moje małe szczęście”, op. p. Monika Lechnio-Lewicka.

Wyróżnienie – Marcel Podkowa (4F) – SP nr 5 w Świdniku – „Błękitna moc”, op. p. Małgorzata Jańczuk.

KLASY VI-VII

PRACE  Literacko-Plastyczne:

I miejsce – Gabriela Biała (6) – SP w Jackowie – „Kurstyna”, op. p.  Anna Krasucka-Chyćko.

I miejsce  – Zuzanna Bolesławska (7B) – SP nr 4 w Świdniku – „Dom na końcu ulicy”, op. p. Beata Nadgrodkiewicz.

III miejsce  – Szymon Pożarowszczyk (6G) – SP nr 5 w Świdniku – „Mały bohater”, op. p. Justyna Bęczkowska.

PRACE  Literackie:

I miejsce  – Wiktoria Szczepanik (7A) – SP nr 5 w Świdniku – „Pod skrzydłami”, op. p. Iwona Rubaj.

II miejsce –  Amelia Dejko – (7D) – SP nr 7 w Świdniku – „Kałuża prawdy”, op. p. Monika Lorek.

III miejsce  – Miłosz Tokarski (7B) – ZPO w Trawnikach – „Kakao”, op. p. Alicja Futa.

PRACE  Plastyczne IV-VII:

I miejsce –  Oliwia Nowacka (4A) – SP nr 5 w Świdniku – „Wyprawa po zaczarowaną różę”, op. p. Iwona Rubaj.

Wyróżnienie  – Jagoda Jońca, Dominika Drabik (6B) – SP nr 7 w Świdniku – „Dzieci świata”, op. p. Małgorzata Łągiewka.

NAGRODY  SPECJALNE w kategoriach:

Komiks:

I miejsce  –  Marcelina Wiśniewska (2A) – ZPO w Trawnikach – „Dziurawa sprawa”, op. p. Małgorzata Kowalczyk.

II miejsce – Maksymilian Sikorski (2A) – ZPO w Trawnikach – „Pożar”, op. p. Małgorzata Kowalczyk.

III miejsce  – Szymon Pałka (2C) – SP nr 3 w Świdniku – „Jeden dzień z życia drugoklasisty”, op. p. Joanna Woroch.

Wyróżnienie – Maciej Gajos (1A) – SP nr 3 w Świdniku – „Zaginiony komputer”, op. p. Justyna Legocka.

Książka popularnonaukowa:

Małgorzata Koszowska, Joanna Czerwińska (5D) – SP nr 7 w Świdniku – „Nietypowe zawody”, op. p. Małgorzata Łągiewka.

Lapbook:

Krystian Samolej (1D) – SP nr 3 w Świdniku – „Czas”, op. p. Małgorzata Dołęga.

Pasja:

Jan Parcheta (6C) – SP nr 5 w Świdniku – „Drużyna marzeń”, op. p. Małgorzata Jańczuk.

Poezja:

I miejsce – Pola Podkańska  (6B) – SP nr 7 w Świdniku – „Przyjazna bańka”, op. p. Grażyna Kwiecińska.

II miejsce  – Lena Dajewska (5A) – SP nr 4 w Świdniku – „Lenorkowe wierszyki”, op. p. Magdalena Kołodyńska.

Za niebanalne podejście do tematu:

Maja Wawruch (4D) – SP nr 3 w Świdniku – „Ja i moja szkoła, czyli dlaczego chodzę do szkoły”, op. p. Lidia Zyskowska.

Za zabawę słowem:

Alicja Koszowska, Natalia Piskorek (2B) – SP nr 7 w Świdniku – „Zwierzakoraj”, op. p. Ewa Nawrocka.

NAGRODA  SPECJALNA „Głosu Świdnika”:

Weronika Kołtun (6B) – SP nr 5 w Świdniku – „Wojenny chłopak”, op. p. Beata Jasielska.

 

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się dnia 14 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 – w sali audiowizualnej SP nr 3 (budynek zielony). Zapraszamy wszystkich laureatów konkursu (nagrodzonych i wyróżnionych!) oraz ich opiekunów.

Gratulujemy zwycięzcom! Nagrody książkowe dla nich zostały ufundowane przez Urząd Miasta Świdnik, Starostwo Powiatowe w Świdniku oraz „Głos Świdnika”.

                                              

 

Jury:       Agnieszka Wójcik-Skiba

Mariola Kardas

Bożena Milanowska

Małgorzata Żabińska

Kategorie: Wydarzenia | Tagi: , , | Comments Off on „MOJA KSIĄŻKA” 2019 – wyniki