„Poradnik blogującego bibliotekarza”

Opublikowane przez dnia 2 Marzec 2015

Warsztaty w Gimnazjum nr 3 w Lublinie

Dnia 26 lutego pani Bożena Milanowska, wraz z koleżanką z Gimnazjum nr 3 w Lublinie p. Ewą Osobą, poprowadziła warsztaty komputerowe dla nauczycieli bibliotekarzy. Na spotkanie do Gimnazjum nr 3 przybyli członkowie i sympatycy Lubelskiego Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, zainteresowani tematem szkolenia: „Poradnik blogującego bibliotekarza – prowadzenie strony internetowej biblioteki szkolnej w formie bloga”.

W pierwszej części zajęć p. B. Milanowska przedstawiła uczestnikom prezentację, przybliżającą teoretyczne podstawy bloga – dziennika sieciowego. Omówiła jego charakterystyczne cechy, wymieniła najbardziej popularne serwisy blogowe oraz ich wady i zalety. Podała także kilka ciekawostek, związanych z blogosferą: 85% blogujących stanowią kobiety, blisko 70% autorów ma od 19 do 35 lat, a najbardziej popularne są blogi kulinarne. Spróbowała także odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto prowadzić stronę biblioteki w formie bloga?

Dalsza część warsztatów, prowadzona przez p. Ewę Osobę, dotyczyła już zagadnień czysto praktycznych. Bibliotekarze uczyli się zakładać i konfigurować bloga, opracowywać i publikować wpisy oraz zamieszczać zdjęcia i filmy. Warsztaty pokazały ogromne możliwości tego popularnego, bezpłatnego narzędzia.

Inne relacje z warsztatów do przeczytania na stronach:

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Lublinie

Gimnazjum nr 3 w Lublinie