browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pierwszaki w bibliotece

Opublikowane przez dnia 29 Kwiecień 2015
DSC_0614

U bram królestwa książek

W miesiącu kwietniu bibliotekę odwiedzili uczniowie wszystkich klas pierwszych. Poznali pomieszczenia wypożyczalni i czytelni. Dowiedzieli się, jak różnorodne tematycznie zbiory są zgromadzone w bibliotece i jak z nich korzystać. Przypomnieli sobie zasady obchodzenia się z książkami. Mogli również wybrać pierwsze egzemplarze, które wypożyczą do domu. Czasami decyzja nie była łatwa…

Na pamiątkę swojej wizyty w szkolnej bibliotece dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek ze swoim imieniem i nazwiskiem. Stało się już tradycją, że co roku pani bibliotekarka wykonuje je sama. Dlatego każda zakładka jest inna! Pierwszakom bardzo się to podoba. Szczególnie wtedy, gdy zostawiają zakładki w oddawanych książkach i wiadomo, komu je oddać!

Przez następne dni uczniowie klas pierwszych chętnie wypożyczali kolejne książki. Niektórzy bywali w bibliotece nawet kilka razy dziennie. Liczymy na to, że długo nie stracą tego czytelniczego zapału.

Comments are closed.