browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wyzwanie dla 6b

Opublikowane przez dnia 19 Maj 2015

W Tygodniu Bibliotek uczniowie klasy 6b podjęli nie lada wyzwanie. Pracując w grupach napisali teksty, w których ukryli jak najwięcej tytułów książek. Później – prezentowali efekt swojej pracy kolegom. Oto opowiadanie, które zwyciężyło. Jego autorkami są Agnieszka, Marysia, Patrycja i Paulina. Ile tytułów książek w nim znajdziecie?

„Karolka Karotka trzymała w ręku „Dziennik Cwaniaczka”, ale chciała czytać „Harrego Pottera”. W tym czasie spotkała Mikołajka, Feliksa, Neta i Nikę, Martynkę, Koszmarnego Karolka, Bolka i Lolka. Razem wybrali się na wakacje Mikołajka, czyli w 80 dni dookoła świata. Wzięli ze sobą Misia Uszatka, Coralgola i Krecika. Niechcący zniszczyli ten dziennik. Po drodze spotkali dzwonnika z Notre Dame, tego obcego, oraz Oskara i panią Różę. Po 2000 mil podmorskiej żeglugi zdążyli do Kopciuszka na opowieść wigilijną. Miś Uszatek się zbuntował, zaczął wymachiwać ogniem i mieczem oraz zaprosił Pinokia i Reksia. Pinokia posadził na magicznym drzewie, Reksiowi dał encyklopedię.

Gdy napotkany Kubuś Puchatek zaczął jeść miodek, przyleciała pszczółka Maja, trzymając w ręku zaczarowany ołówek. Zakończyli rejs, na lądzie spotkali Anię z Zielonego Wzgórza i chłopców z Placu Broni. Wszyscy razem poszli do tajemniczego ogrodu. Tam wspólnie znaleźli sposób na Alcybiadesa, którym podzielili się z szatanem z siódmej klasy. Nazwali swoją grupę Detektywami z Dalslandu. Po podróży Martynka zaczęła pisać pamiętnik nastolatki nie takiej jak inne dla Szewczyka Dratewki, który dał go księżniczce Sissi.”

Comments are closed.