Nagrody zostały wręczone…

Opublikowane przez dnia 4 Czerwiec 2015
DSC_0823m

Laureaci IV Powiatowego Konkursu Literacko Plastycznego „MOJA KSIĄŻKA” – 2015

Dnia 29 maja w sali audiowizualnej odbyło się podsumowanie IV POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO „MOJA KSIĄŻKA”. W tym roku wpłynęło 100 prac z 6 szkół podstawowych – w Podzamczu i Siostrzytowie oraz SP nr 7, nr 5, nr 4 i nr 3 w Świdniku. Komisji konkursowej było niezwykle trudno wybrać – z tak ogromnej liczby bardzo różnych prac – te najlepsze. W tym trudnym zadaniu naszych nauczycieli wsparły panie polonistki ze świdnickich gimnazjów – p. Mariola Kardas (G nr 1) i p. Monika Lechnio-Lewicka (G nr 3). Wszystkie wykonane przez uczniów książki można było zobaczyć na pokonkursowej wystawie, towarzyszącej imprezie. Uczestnicy obejrzeli również przedstawienie pt. „Śnieżka”, zaprezentowane przez uczniów klasy 1d i przedszkolaków, przygotowane przez pp. Katarzynę Mankiewicz i Agnieszkę Zmokłą.

Wśród 42 nagrodzonych prac znalazły się również te, wykonane przez naszych uczniów. Jury doceniło aż sześć książek dziewczynek z klasy 2b, które powstały pod opieką p. Aleksandry Ślęp. Praca plastyczna Oliwii Chrześcijanek zdobyła I miejsce, a Oli Sławińskiej – III. Natomiast wśród książek popularnonaukowych najlepsza okazała się praca Amelii Panas. Julka Musiejuk i Magda Jaworska uzyskały ex aequo II lokatę, a Adrianna Terlecka i Julka Musiejuk – III.

Nagrodzone zostały również książki literacko-plastyczne Kacpra Gęśli z 3b i Filipa Krajosza z 2c – zajęły ex aequo III miejsce. Wojtek Gajos (3b) zdobył w tej samej kategorii wyróżnienie. Swoich uczniów do udziału w konkursie inspirowały pp. Justyna Legocka i Alicja Stępień. Natomiast w kategorii książki literacko-plastycznej klas 4-5 na II miejscu uplasowała się praca Basi Fotygi (5b), którą języka polskiego uczy p. Urszula Rasińska.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do dalszego podejmowania prób pisarskich! Ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Świdniku i Radę Rodziców SP nr 3 nagrody książkowe wręczyli: przedstawicielka jury – p. Monika Lechnio-Lewicka oraz – p. Jakub Osina z Zarządu Powiatu Świdnickiego. Pełną listę nagrodzonych można znaleźć TUTAJ.