Wizyta przedszkolaków

Opublikowane przez dnia 15 Styczeń 2016

W piątek 8 stycznia gościliśmy najmłodszą grupę naszych przedszkolaków. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Nie można się zatem dziwić, że na początku rozglądały się po pomieszczeniach z nieufnością i zaskoczeniem. Nigdy nie widziały tylu książek!

Dopiero kolorowe poduszki, na których dzieci usiadły w czytelni, trochę przełamały lody. Reszty dokonała prezentacja książeczek dla dzieci, szczególnie tych „mówiących” i trójwymiarowych. Przedszkolaki były pod wrażeniem. Z ciekawością brały do ręki i przeglądały kolorowe książki. Gdy zobaczyły rozkładające się podczas przewracania kartek makiety łodzi egipskich i piramid – aż otworzyły buzie. Na koniec, wspólnie z wychowawczynią – p. Anetą Iwanicką – wybrały i wypożyczyły kilka książek do poczytania w przedszkolu.

Wizyta była pełna wrażeń i wygląda na to, że szkolną bibliotekę przedszkolaki zechcą odwiedzać częściej…