„Tygryski” w bibliotece

Opublikowane przez dnia 5 Marzec 2016

Tym razem szkolną bibliotekę odwiedziły „Tygryski”. Sprawdziły w praktyce wiadomości, zdobyte w tym tygodniu na zajęciach w przedszkolu. Przypomniały sobie, czym się różni księgarnia od biblioteki oraz jak jest zbudowana książka. Miały także okazję obejrzeć przykłady różnych książek – m.in. trójwymiarowych, „mówiących” oraz pisanych alfabetem Braille’a (dla osób niewidomych). Trudno im było zrozumieć, że wytłoczone na grubych kartkach znaczki to są też litery i cyfry! A jeszcze bardziej dziwiły się, że można czytać książkę dotykając stron rękami. Próbowały, zamykając na chwilę oczy, wyczuć palcami wypukłe kropki.

Przedszkolakom wizyta bardzo się podobała. Były ciekawe, kiedy będą mogły wypożyczać książki. Żegnając się – zapowiedziały, że wkrótce przyjdą znowu. Zapraszamy!