Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Opublikowane przez dnia 2 Kwiecień 2016
Plakat 2016

Od 1967 roku 2 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione przez IBBY (International Board on Books for Young People – Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych). Jego celem jest rozpowszechnianie czytania dzieciom oraz uświadamianie, jak jest ono ważne i jak wielki ma wpływ na rozwój młodego człowieka.

Data nie jest przypadkowa – to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena – duńskiego pisarza, którego baśnie znają dzieci na całym świecie.

Co roku inne państwo należące do IBBY jest gospodarzem imprezy. W tym roku – to Brazylia. Polska miała ten zaszczyt w 1979 roku.