browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Przygody z Pippi – Noc w bibliotece”

Opublikowane przez dnia 26 Kwiecień 2016
znaczek

Znaczek okolicznościowy

Klasa 3b wzięła udział w dwudniowej imprezie czytelniczej „Przygody z Pippi – Noc w bibliotece”. W piątek 22 kwietnia po południu spotkanie otworzył tematyczny pokaz mody. Następnie dzieci obejrzały prezentację o Astrid Lindgren i Pippi oraz zbudowały Willę Śmiesznotkę. Nadmiar energii wykorzystały bawiąc się w ogonki – grę ruchową, która polega na eliminowaniu przeciwników poprzez przydeptywanie im bibułkowych ogonków (wygrywa ten, kto jak najdłużej pozostanie z ciągnącym się po ziemi ogonkiem). Potem było odczytywanie szyfru i wykonywanie prezentu urodzinowego dla Pippi. Przed kolacją uczniowie mieli do rozwiązania w grupach quiz „SAVOIR VIVRE, czyli jak kulturalnie zachowywać się przy stole”.

Bardzo pasjonująca była końcówka dnia pierwszego „Przygód z Pippi”, czyli gra terenowa. Udział w niej wymagał od trzecioklasistów wykazania się pomysłowością, sprytem i wieloma innymi umiejętnościami. Wszystkim podobało się poruszanie po ciemnej szkole z latarkami i rozwiązywanie kolejnych zadań. Po wieczornej toalecie dzieci zasnęły, słuchając czytanych przez panie przygód Pippi.

Sobota rozpoczęła się od pobudki, gimnastyki, toalety porannej i porządków. Następnie trzecioklasiści w grupach malowali – przygotowane wcześniej – bajkowe postacie: Pippi, Tommiego, Anniki, Pana Nilssona oraz konia Alfonso. Po śniadaniu rysowali swoje wrażenia z imprezy – to, co im się najbardziej podobało. Z wykonanych prac powstała na korytarzu wystawa, którą mogli podziwiać w poniedziałek wszyscy wchodzący do szkoły.

Korzystając z ładnej pogody uczniowie wyszli na boiska na zajęcia sportowe. Do wyboru była gra w piłkę nożną lub zabawa balonami. Potem przyszedł czas na podsumowanie, wręczenie dyplomów i pamiątkowych znaczków oraz sesję zdjęciową z wykonanymi wcześniej, bajkowymi postaciami.

Wszyscy wrócili do domów radośni, pełni wrażeń oraz bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Bardzo dziękuję paniom Aleksandrze Ślęp i Justynie Legockiej za wspólne wymyślanie, organizację i przeprowadzenie imprezy. Ogromne uznanie należy się również rodzicom uczniów z 3b, starszemu rodzeństwu i pozostałym wolontariuszom, dzięki pomocy których wszystko mogło się odbyć sprawnie i bez problemów.

W galerii poniżej – wybrane zdjęcia. Więcej można zobaczyć na Facebooku biblioteki. Zapraszamy!

„Przygody z Pippi – Noc w bibliotece”: część 1, cz. 2, cz. 3, cz. 4, cz. 5

Comments are closed.