„Jak nie czytam, jak czytam”

Opublikowane przez dnia 12 Czerwiec 2016
Nasz kawałek rekordu - 362 osoby

Nasz kawałek rekordu – 362 osoby

Dnia 10 czerwca o 10.00 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu jednoczesnego, masowego czytania książek. Jej organizatorem była redakcja czasopisma „Biblioteka w Szkole”, przy współpracy m.in. ze stroną Biblioteki Szkolne Online oraz Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

O wyznaczonej godzinie na naszym boisku Orlik czytały 362 osoby: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie i przedszkolaki – niemal wszyscy obecni wtedy w szkole. W tym samym czasie w całej Polsce robiły to również dziesiątki tysięcy innych ludzi! Już po 24 godzinach wiadomo było, że w akcji wzięło udział ponad 40 tysięcy osób. Ostateczny wynik poznamy dopiero w lipcu, po spłynięciu wszystkich raportów. Efekt może nas zadziwić… bo…

Jak nie czytamy, jak czytamy!

Więcej zdjęć – na naszym Facebooku