browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem”

Opublikowane przez dnia 25 Październik 2016

„Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem” – 21-22 października 2016

W dniach 21-22 października odbyła się „Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem”. Temat imprezy został wybrany przez uczniów już w ubiegłym roku szkolnym. W jej organizację zaangażowały się Ola Jendrych z 6b i Wiktoria Kukiełka z 6c.

Na początku Wiktoria przedstawiła swoją prezentację multimedialną. Przypomniała w niej losy Harrego i jego przyjaciół, zawarte w poszczególnych tomach. Potem przyszedł czas na chwilę ruchu – czyli znaną i ulubioną grę w ogonki. Kolejne zadania wykonywane były w grupach. Wyzwaniem było ułożenie puzzli, na odwrocie których umieszczono ciekawostki związane z serią książek i filmów. Myśleniem matematycznym należało się wykazać, szukając liczby ukrytej pod postacią Hagrida. Wszyscy wykazali się ogromną znajomością tematu, rozwiązując prowadzony przez Olę quiz.

Po nabraniu sił podczas przygotowanej samodzielnie kolacji rozpoczęła się gra terenowa. Oczywiście, zadania związane były z serią o Harrym Potterze. Przemieszczając się w świetle latarek po ciemnej szkole trzeba było dopasować cytaty do tytułów książek, nazwiska aktorów – do granych przez nich postaci oraz wyjaśnić działanie zaklęć. Wszystkim ten „tor przeszkód” bardzo się podobał. Nocne warunki dodatkowo podkreślały niesamowity klimat i wyolbrzymiały na co dzień niesłyszane odgłosy.

Wzmocnieni owocowym deserem, wszyscy niecierpliwie czekali na północ i wizytę zapowiedzianego gościa. Chwilę później sowa dostarczyła tajemniczą przesyłkę. Po jej otwarciu okazało się, że to nowa książka z cyklem o Harrym Potterze. Czytanie jednoosobowo sztuki teatralnej nie jest łatwe, ale wszyscy z uwagą śledzili losy bohaterów.

Dzień drugi rozpoczął się od porannej gimnastyki, przeprowadzonej w formie meczów qudditcha. Po śniadaniu przyszedł czas na podsumowanie imprezy oraz wręczenie nagród, dyplomów i pamiątkowych znaczków. Współzawodnictwo wygrała drużyna w składzie: Piotr Bogucki (6b), Maciej Dudzik, Igor Steć i Aleksander Szmania (6c). Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń, planując już kolejną „Noc w bibliotece”.

Imprezę zorganizowały i przeprowadziły panie: Bożena Milanowska, Justyna Legocka i Małgorzata Żabińska.

W galerii poniżej – wybrane zdjęcia. Więcej można zobaczyć na Facebooku biblioteki. Zapraszamy!:

„Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem” cz. 1

„Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem” cz. 2

„Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem” cz. 3

Comments are closed.