browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Pluszowego Misia

Opublikowane przez dnia 1 Grudzień 2016

Tradycyjnie już od 2002 roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W setną rocznicę powstania najmilszej i najbardziej kochanej dziecięcej zabawki, ustanowiono jej międzynarodowe święto. Chociaż pojawiają się coraz nowocześniejsze i bardziej atrakcyjne maskotki, moda na misie pozostaje niezmienna. Wciąż są najlepszymi przyjaciółmi i niezastąpionymi przytulankami…

Ale Miś – to nie tylko pluszowa maskotka. To także ktoś bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

Każde dziecko w tym dniu przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże i małe, puchate i kolorowe. Wszystkie panie z klas 1-3 zatroszczyły się o to, by ten dzień był wyjątkowy. Odbywały się konkursy, wspólna gimnastyka, śpiewanie piosenek o misiach, rysowanie pluszowych przyjaciół. Dzieci układały obrazki misia z puzzli, zjadały miodek z talerzyka bez użycia rąk, rysowały portret misia z zawiązanymi oczami. Były wspólne tańce, konkurs wiedzy o misiach – zarówno tych bajkowych, jak i żyjących w różnych częściach świata. Cały dzień upłynął w miłej atmosferze.

Comments are closed.