Podsumowanie semestru

Opublikowane przez dnia 14 Styczeń 2017

W ostatnim tygodniu przed feriami odbyły się apele podsumowujące pierwsze półrocze. Odczytano na nich nazwiska uczniów, którzy wyróżnili się pozytywnie zarówno w nauce, jak i w zachowaniu (klasy 1-3) oraz tych, którzy uzyskali średnią ocenę co najmniej 4,75 i bardzo dobrą lub wzorową ocenę zachowania (klasy 4-6). Wręczono również nagrody i dyplomy za konkursy – m. in. biblioteczny – na plakat o książce. Przypominamy nazwiska zwycięzców:

I miejsce – „Książka bez obrazków” – klasa 2a

II miejsce – „Dziennik Cwaniaczka” – Wiktoria Amrozy, Oliwia Gołębiowska 3c

III miejsce – „Opowiadania o aniołkach” – Nadia Wojnarska, Kajetan i Julia Zdanowscy 3d

I miejsce – „Baśniobór” – Maciej Dudzik 6c

II miejsce – „Harry Potter” – Aleksandra Sławińska 4b

III miejsce – „Opowieści z Narnii” – Rafał Grela 4c

Kategoria specjalna – Zachęta do czytania

I miejsce – „Tylko buraki nie czytają!!!” – Martyna Koczura 4c

II miejsce – „Chcesz być mądry już na wieki? Czytaj książki z biblioteki!” – Gabriel Odzioba, Nikola Wiewiórka 3c

Głosowanie internetowe:

I miejsce – „Dziennik Cwaniaczka” – Wiktoria Amrozy 3c – 138 głosów

II miejsce – „Baśniobór” – Maciej Dudzik 6c – 80

III miejsce – „Magiczne drzewo” – Alicja Barańska, Eryk Buchajski, Jan Dudzik 3c – 35

IV miejsce – „Pippi” – Oliwia Chrześcijanek, Agata i Zuzanna Jankowskie, Anna Jańczak, Dawid Kwieciński, Hanna Mateńko 4b – 29

Podsumowane zostały różne działania szkoły – także te, związane z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wzięliśmy udział w wielu imprezach, promujących książkę i czytanie. Były to: Narodowe Czytanie „Quo vadis” i spotkanie autorskie z Joanną Papuzińską w Miejsko-Powiatowej Bibliotece, zajęcia z bookcrossingu w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego, „Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem”, Dzień Głośnego Czytania, Dzień Misia, akcje głośnego czytania przez zaproszonych gości, konkurs na plakat o książce, wybory książek do zakupienia, realizacja programu „Czytam coraz szybciej” i wiele innych. Dzięki uzyskanej dotacji szkolna biblioteka wzbogaciła się o 907 książek, z których ponad 70% stanowią nowości wydawnicze, konsultowane wcześniej z uczniami.