browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Gadżetomania dla bibliofila”

Opublikowane przez dnia 27 Marzec 2017
WP_20170323_11_29_55_Pro

Ala i Maciek przy pracy

Ostatnie lubelskie warsztaty, towarzyszące VI edycji konkursu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2017, odbyły się 23 marca. Nosiły tytuł „Gadżetomania dla bibliofila” i były okazją do zapoznania się z nową techniką malarską – tapowaniem. Wśród 17 uczniów z terenu Lubelszczyzny znaleźli się Alicja Konowałek i Maciej Dudzik z 6c.

Na początku p. Ewa Osoba z biblioteki Gimnazjim nr 3 w Lublinie przypomniała uczestnikom znaczenie pojęć bibliofil i gadżet. W ciekawej prezentacji pokazała konkretne przykłady gadżetów bibliofilskich. Niektóre były bardzo pomysłowe, a inne – po prostu śmieszne. Internet okazał się prawdziwą kopalnią pomysłów!

W części praktycznej warsztatów uczniowie poznali technikę tapowania. Pani Dorota Surtel zademonstrowała, jak przy użyciu szablonów można ozdobić płócienne torby – gadżety bibliofila.
Warsztaty były bardzo ciekawe i inspirujące. Mając do dyspozycji te same szablony, uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Pomagali sobie nawzajem, pracowali z pasją, realizowali własne wizje. W efekcie powstało 17 niepowtarzalnych toreb, promujących akcję „Zaczytajmy się w Lublinie”, Lublin i samo czytanie. Można je podziwiać na zdjęciach…

Comments are closed.