browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Noc w bibliotece – Podróż do Narnii”

Opublikowane przez dnia 5 Czerwiec 2017
Zaproszenie na naszą imprezę

Zaproszenie na naszą imprezę

W dniach 2-3 czerwca odbyła się nasza czwarta już „Noc w bibliotece”. Tym razem zbiegła się ona z ogólnopolską akcją. Uczniowie zaproponowali, aby tematem imprezy była seria książek C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii”. Czynny udział w zaplanowaniu i przeprowadzeniu całej imprezy wzięły trzy szóstoklasistki: Natalia Terlecka, Julia Śledzińska i Alicja Konowałek.

Noc rozpoczęła się od gier integracyjnych. Następnie były prezentacja i quiz wiedzy o serii. Potem grupy musiały spełnić 10 „Życzeń króla Piotra” – czyli odnaleźć i skompletować zestaw przedmiotów, spełniających warunki podane na liście (np. coś na ząb dla Aslana). Ostatnim punktem programu przed kolacją był konkurs filmowy „Co było dalej?”.

Gdy zapadły ciemności przyszedł czas na grę terenową. Oświetlając sobie drogę latarkami drużyny wykonywały zadania, związane z „Opowieściami z Narnii”: odgadywały, z których książek pochodzą wybrane fragmenty, ustalały kolejność tomów serii, występujących w nich bohaterów oraz miejsca akcji, układały puzle. Wzmocnieni kisielkiem uczestnicy obejrzeli ekranizację „Księcia Kaspiana” (drugiego tomu serii) i przygotowali się do snu…

Dzień drugi przeznaczony był na zajęcia plastyczne. Z fragmentów ilustracji i tekstów książek powstał lew Aslan. Później uczniowie tworzyli z bibuły róże, które zabrali na pamiątkę do domu. Każdy uczestnik otrzymał również zakładki do książek i exlibrisy, pozyskane dzięki zgłoszeniu imprezy do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. W ten sposób biblioteka szkolna wzbogaciła się o kilka ciekawych książek dla dzieci, a zwycięska drużyna i młode organizatorki dostały w nagrodę plakaty.

W poniedziałek wszystkich wchodzących do szkoły witał Aslan, a na każdej przerwie do biblioteki przychodzili uczniowie pytając, kiedy będzie następna „Noc…”.

Dziękujemy Centrum Edukacji Obywatelskiej, koordynatora ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, za przesłany pakiet promocyjno-edukacyjny.

Comments are closed.