browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Detektyw Pozytywka – online

Opublikowane przez dnia 4 Kwiecień 2020

W ramach projektu „Czytam z klasą” – 2 i 3 kwietnia klasa 2b zdalnie omawiała lekturę „Detektyw Pozytywka”. Wychowawczyni stworzyła dla swoich podopiecznych stronę, na której dzieci rozwiązywały quizy, krzyżówki i inne zadania online. W ten sposób ćwiczyły czytanie, pisanie, matematykę, ale także tworzyły prace plastyczne. Zdjęcia i filmy z realizacji zadań uczniowie przesyłali poprzez ClassDojo. A wieczorem spotkali się na live poprzez Skype, by choć na chwilkę się zobaczyć i porozmawiać. O tym, co słychać, jak udało im się wykonać tygodniowe zadania i po prostu pobyć ze sobą przez chwilę, chociaż wirtualnie.

Podczas piątkowego spotkania chętni uczniowie czytali całej klasie fragmenty książki. Prezentowali także swoje plakaty, zachęcające inne dzieci do jej przeczytania. Zagadki Pozytywki bardzo się dzieciom podobały. Same je również wymyślały. Np. na koniec spotkania jedna z uczennic przygotowała zagadkę dla całej klasy. Pośród swoich maskotek ukryła 3 króliki. Czy Wam uda się je odnaleźć?

Comments are closed.