browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Z zuchami w Dolinie Muminków…

Opublikowane przez dnia 31 Styczeń 2020

Zuchy zdobywają sprawność „Przyjaciel Muminków”

Miejsce tak wyjątkowe jak Dolina Muminków skłania do spędzenia tutaj choćby kilku dni. Szczególnie wtedy, gdy mamy ciepłą zimę, a śniegu jak na lekarstwo…

Ferie zimowe w szkole? Z Muminkami? Zuchy z gromady „Leśne Skrzaty” właśnie tak spędziły pierwszy tydzień ferii. Realizowały bogaty program atrakcji na każdy dzień, m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne i filmowe, turniej gier planszowych, spacer do Strefy Historii, kulinarne inspiracje, zabawy sportowe, spotkanie z bibliotekarką oraz pogawędki na temat Tove Jansson i jej książek.

Zuchy miło spędzały czas z Muminkami. Łowiły ryby z Włóczykijem samodzielnie zrobioną wędką. Z Mamusią Muminka dekorowały ciasteczka i robiły owocowe jeżyki. Migotek opowiadał zuchom o swoich doświadczeniach w budowie maszyn latających i zainspirował dzieci do poznania historii lotnictwa, związanej z naszym miastem. Paszczak pokazał im, że warto mieć w życiu jakieś hobby. Podczas zwiadu zuchy zapytały mieszkańców Świdnika o ich zainteresowania. Świdniczanie chętnie opowiadali o swoich hobby.

Największą atrakcją ferii okazało się nocowanie w szkole i bieg na sprawność „Przyjaciel Muminków”. Kilkoro zuchów otrzymało chustę i złożyło obietnicę.

Samodzielnie zrobione kanapki również smakowały wyjątkowo. Miło było słuchać na dobranoc o przygodach sympatycznych trolli, znanych czytelnikom na całym świecie.

Program zajęć zimowiska pozwolił dzieciom rozwijać ich zainteresowania oraz  aktywnie i miło spędzić czas.

Comments are closed.