browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Klub Książki Narnia

Opublikowane przez dnia 8 Maj 2020

Klub Książki Narnia – kwiecień 2020

Korzystając z możliwości, jakie dało nam posługiwanie się platformą Office365, pod koniec marca zaprosiłyśmy grupę ok. 30 uczniów do wspólnej przestrzeni bibliotecznej. Stworzyłyśmy „Klub Książki Narnia” dla osób, które często i chętnie bywały w bibliotece, pomagały w pracy, dużo czytały…

Bardzo brakowało nam kontaktu z nimi. Podejrzewałyśmy, że oni też tęsknią za miejscem, które będzie odskocznią od szkolnych spraw.

Na początek w plikach grupy powstał dokument, w którym członkowie wpisywali swoje pomysły i propozycje. Mogli je również komentować (zgadzać się lub nie, ukonkretniać, rozwijać itd.), pracować wspólnie nad jednym plikiem.

Zaproponowałyśmy też spotkanie online. O wyznaczonej porze pojawiło się kilkanaście osób, które przyjęły nasze zaproszenia do wspólnej zabawy. Porozmawialiśmy o tym, jak się czują w zaistniałej sytuacji. Czy chcą bywać w takiej neutralnej przestrzeni, której organizacja będzie zależeć w dużej mierze od nich?

Grupa ustaliła, że chce się spotykać raz w tygodniu online. Padł pomysł wygłaszania przez chętnych 5-minutowych prezentacji na różne tematy. Zgłosiły się nawet pierwsze osoby. Ale potem okazało się, że mają ogromne problemy z przygotowaniem się i przezwyciężeniem strachu przed publicznym wystąpieniem. Dlatego kolejne spotkania online zostały poświęcone autoprezentacji – tematom: „Jak mówić, żeby nas słuchano”, „Magia uśmiechu i relaksu” oraz „Stres – wróg czy przyjaciel? Jak sobie z nim poradzić?”.

Mamy nadzieję, że grupa będzie się rozwijała. Powoli skrystalizują się zasady i formy pracy. Dla niektórych będzie to może tylko miejsce do rozmowy i wymiany poglądów – czyli właśnie tego, po co przychodzili do biblioteki. Inni będą rozwijali zainteresowania, prezentowali swoje pasje, polecali sobie ciekawe książki. Zobaczymy, co uda nam się wspólnie wypracować…

Spotkania online odbywają się w piątki o 13.00. Jeśli chcesz do nas dołączyć – zgłoś się na czacie do pań bibliotekarek Małgorzaty Klej lub Bożeny Milanowskiej.

 

Na zajęciach wykorzystano:

Wykład profesora Jerzego Bralczyka pt. „Jak mówić, żeby nas słuchano?”

Film: „Uśmiech? A komu to potrzebne? – autoprezentacja”

Film: „Stres. Wróg czy przyjaciel? Jak sobie z nim poradzić?”

Comments are closed.