„MOJA KSIĄŻKA” 2020 – wyniki

Opublikowane przez dnia 9 Czerwiec 2020

Świdnik, dnia 8 czerwca 2020r.

Protokół z obrad Jury

IX KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO

„MOJA KSIĄŻKA”

Na konkurs wpłynęły 44 prace z 6 szkół:

Zespół Placówek Oświatowych w Biskupicach    –   1 praca (klasy 1-3)

Zespół Placówek Oświatowych w Trawnikach     –   1 praca (klasy 4-8)

Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku                 –   5 prac (klasy 1-3)

–   5 prac (klasy 4-8)

Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku                 –   1 praca (klasy 1-3)

–   7 prac (klasy 4-8)

Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdniku                 –   1 praca (klasy 4-8)

Szkoła Podstawowa nr 3 w Świdniku                 – 23 prace (klasy 1-3).

W dniach 13 maja – 5 czerwca 2020 roku komisja konkursowa zapoznała się ze wszystkimi pracami, które wyjątkowo w tym roku miały postać elektroniczną. Poziom wielu z nich był bardzo wysoki. Po długich i burzliwych obradach Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KLASY I

I miejsce – Hanna Podolak  (1A) – SP nr 7 w Świdniku – „Grace – bohaterski pies”, op. p. Marlena Małecka.

II miejsce – Julia Kwiecińska  (1B) – SP nr 3 w Świdniku – „Czterech odkrywców”, op. p. Aleksandra Ślęp.

Wyróżnienie – Antoni Sternik  (1B) – SP nr 3 w Świdniku – „Przygoda Literacka”, op. p. Aleksandra Ślęp.

KLASY II-III

I miejsce – Julia Matwiejczuk  (3B) – SP nr 7 w Świdniku – „Pamiętnik z wakacji 2019”, op. p.  Ewa Nawrocka.

II miejsce – Amelia Latoszek  (3C) – SP nr 3 w Świdniku – „Staś i szpital”, op. p. Joanna Woroch.

III miejsce  –  Seweryn Paszkowski (3B) – SP nr 3 w Świdniku – „Bezludna wyspa w Minceraft. Jedno życie”, op. p. Teresa Grodzka.

III miejsce  –  Julia Wyrzykowska (2D) – SP nr 3 w Świdniku – „Shrek w pogoni za Felicją”, op. p. Małgorzata Dołęga.

KLASY IV-VI

I miejsce  – Sara Piekarska (5B) – SP nr 7 w Świdniku – „Czarny Kapturek, czyli Pamiętnik Ktosia”, op. p. Karolina Suszek.

II miejsce  – Jakub Szwarnowski (5A) – SP nr 5 w Świdniku – „Magiczna wyspa”, op. p. Iwona Rubaj.

III miejsce  – Kamila Kasprzak, Aleksandra Ozon (5A) – SP nr 7 w Świdniku – „Senna podróż”, op. p. Karolina Suszek.

III miejsce  – Zuzanna Tusińska (5B) – SP nr 7 w Świdniku – „Potwór ze zlewu”, op. p. Karolina Suszek.

KLASY VII-VIII

I miejsce  – Zuzanna Bolesławska (8B) – SP nr 4 w Świdniku – „Wycieczka”, op. p. Beata Nadgrodkiewicz.

II miejsce  – Julia Sobiesiak (8B) – SP nr 5 w Świdniku – „Letnie popołudnie”, op. p. Małgorzata Jańczuk.

NAGRODY  SPECJALNE w kategoriach:

Książka popularnonaukowa:

I miejsce – Hanna Kęćko  (1A) – SP nr 7 w Świdniku – „Z życia motyli”, op. p. Marlena Małecka.

II miejsce – Amelia Pawlak  (3) – ZPO w Biskupicach – „Dawniej i dziś”, op. p. Urszula Pogrebniak.

III miejsce – Alicja Koszowska (3B) – SP nr 7 w Świdniku – „Polskie stroje ludowe”, op. p. Ewa Nawrocka.

Wyróżnienie  –  Lena Królak (1A) – SP nr 5 w Świdniku – „Atlas roślin A-J”, op. p. Bogumiła Kret.

Lapbook:

I miejsce – Julia Paradowska  (2B) – SP nr 3 w Świdniku – „Ssaki”, op. p.  Emilia Tokarska.

II miejsce – Agata Misztal  (2B) – SP nr 3 w Świdniku – „Skrzydlaci przyjaciele”, op. p. Emilia Tokarska.

III miejsce – Natalia Gileta  (2B) – SP nr 3 w Świdniku – „Ssaki”, op. p.  Emilia Tokarska.

Wyróżnienie  –  Maksymilian Kwiatuszewski  (2B) – SP nr 3 w Świdniku – „Ssaki”, op. p.  Emilia Tokarska.

Pasja:

Małgorzata Koszowska, Joanna Czerwińska (6D) – SP nr 7 w Świdniku – „Pokemonologia”, op. p. Małgorzata Łągiewka.

Za zapiski z czasów kwarantanny:

Zuzanna Łukaszczyk (8C) – SP nr 5 w Świdniku – „Skazani na kwarantannę”, op. p. Iwona Rubaj.

Za wykreowany świat:

Miłosz Tokarski (8B) – ZPO w Trawnikach – „Akademia Heketeńska”, op. pp. Alicja Futa, Monika Nowak.

Gratulujemy zwycięzcom! Niestety, w związku z tym, że zajęcia dydaktyczne w szkołach wciąż pozostają odwołane – organizatorzy są zmuszeni przesunąć podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Liczymy na to, że odbędzie się ono po wakacjach.

Jury:                                 Monika Lechnio-Lewicka

Agnieszka Piwnicka-Jagielska