browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Przerwa na czytanie”

Opublikowane przez dnia 4 Listopad 2020

„Przerwa na czytanie” 2020

Na zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – w piątek 30 października – wzięliśmy udział w V Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Celem było pokazanie uczniom, że czytanie to ciekawa forma spędzania wolnego czasu oraz że po książkę można sięgnąć zawsze i wszędzie..

Młodsze dzieciaki czytały swoje ulubione książki na wszystkich przerwach. Wspólnie oddawali się lekturze także przebywający w świetlicy – panie zadbały o bogaty księgozbiór dla dzieci. Zaproszenie do czytania przyjęli również nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Mimo zdalnego nauczania do akcji przyłączyli się też uczniowie 7b, 7d i 8b, którzy tego dnia przerwy online spędzili na czytaniu. Na dużej przerwie członkowie Klubu Książki Narnia prezentowali sobie online fragmenty wybranych tekstów…

Ten piątek był zupełnie inny. Szkoła – bardziej cicha, wypełniona zaczytanymi uczniami. Do akcji „Przerwa na czytanie” przyłączyło się 260 uczestników. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami w ten sposób dzień. Mamy nadzieję, że to początek mody na czytanie – w różnych okolicznościach, także na przerwach.

Comments are closed.