browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wirtualne literackie escape room’y

Opublikowane przez dnia 25 Październik 2020

Na spotkaniach online Klubu Książki Narnia, które odbyły się 16 i 23 października 2020 roku, postanowiliśmy pozwiedzać wirtualne escape room’y. Aby przejść do kolejnego pokoju każdy z uczestników musiał rozwiązać swoją część szyfrów. Szukaliśmy wyjścia z Hogwartu, zdobywaliśmy stopnie żeglarskie, mierząc się z zagadkami polonistycznymi szukaliśmy zaginionego inkunabułu (poznawaliśmy nowe słowa), szukaliśmy książki skradzionej z muzeum. Udostępniając ekran w aplikacji Teams rozwiązywaliśmy wspólnie puzle i krzyżówki.

Po zajęciach pozostał nam pewien niedosyt… Kto wie, może za tydzień, na kolejnym spotkaniu Klubu, także będziemy szukać wyjścia z zamkniętych pokoi? Albo może zajmiemy się czymś innym? Dużo zależy od propozycji, zainteresowań i fantazji uczniów… Choć – ilekroć natrafiamy w naszych wirtualnych podróżach na „Małego Księcia” – rozlega się w głośnikach ogólne westchnienie i czyjś szept: „to moja ukochana postać…”

Comments are closed.