„Czytanie łączy pokolenia”

tydzienbibliotek2014

Plakat Tygodnia Bibliotek 2014
Damian Kłaczkiewicz

„Czytanie nieodłącznie kojarzy się z biblioteką. Biblioteka stanowi centrum wymiany międzypokoleniowej, w którym doświadczenie współgra z nowym spojrzeniem na rzeczywistość. Na bibliotecznych półkach odnaleźć można zarówno historyczne dzieje i świadectwa dawnych wieków, jak i współczesne teksty, a nawet opowieści futurystyczne. Starodawne druki mogą bez przeszkód współistnieć obok nowoczesnych technologii, audio- czy e-booków. Czytelnik w każdym wieku odnajduje w bibliotece skarbnicę wiedzy, przyjemność obcowania z piękną literaturą, czy cenne świadectwa minionych pokoleń.”

W tym roku już po raz jedenasty w dniach 8–15 maja odbył się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Czytanie łączy pokolenia”. Z tej okazji pani bibliotekarka została zaproszona do naszych przedszkolaków na „Puchatkowe czytanie”. Zaprezentowała fragment książki „Bardzo ilustrowana historia wynalazków”, opowiadający o czekoladzie. Dzieciom trudno było uwierzyć, że kiedyś na świecie nie było tego przysmaku, a pierwsza tabliczka powstała dopiero niecałe 200 lat temu. Po wysłuchaniu tekstu każdy miał okazję poczęstować się słodką kostką czekolady. Mamy nadzieję, że czytanie i biblioteka już zawsze będą się dzieciom smakowicie kojarzyć!