browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

„Nauka bez barier”

Opublikowane przez dnia 24 Październik 2014

Niemal od samego początku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Lubelskim Festiwalu Nauki. W tym roku odbyła się już 11 jego edycja – pod hasłem „NAUKA BEZ BARIER”. Pani Bożena Milanowska już drugi raz zabrała tam grupę uczniów, składającą się głównie z pomagających w bibliotece. Wybrała dla nich 5 różnych tematycznie projektów, rozłożonych na 2 dni.

W środę 24 września zajęcia odbywały się w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. Na warsztatach „Śmiech to zdrowie, więc śmiejmy się do siebie. Co zrobić by inni uśmiechali się do mnie?” uczniowie dowiedzieli się, dlaczego najczęściej dostrajamy się do okazywanych przez innych emocji. Poznali naukowy powód uśmiechania się do ludzi. Próbowali również określić swoje mocne i słabe strony. Opisać, kiedy są najszczęśliwsi w relacjach z innymi ludźmi oraz co chcieliby w tych kontaktach osiągnąć.

Później mogli sprawdzić prawdomówność kolegów, uczestnicząc w zajęciach „Czy mówisz prawdę? Jak wytropić kłamstwo? Zasady działania wariografu”. Zobaczyli, w jaki sposób przeprowadza się badania, prześledzili pracę poszczególnych czujników i komputerowy zapis wyników. Kilku chętnych poddało się nawet testowi, a ich koledzy bardzo skwapliwie pomagali prowadzącym zajęcia w montowaniu sprzętu.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na drugi dzień Festiwalu…

Comments are closed.